MENU
Jesteś tutaj: O mnie

O mnie

Nazywam się Mariusz Lorenc. Jestem Dietetykiem Klinicznym po studiach magisterskich, Psychologiem relacji z jedzeniem także po studiach magisterskich, które zostały uzupełnione studiami podyplomowymi z psychodietetyki. Jestem również nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie oraz  Trenerem Personalnym z certyfikatem międzynarodowym REPs Polska a także szkoleniowcem w międzynarodowej Akademii Fitnes - Profi Fitness School. Dodatkowo nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje i zdobywam wiedzę czytając literaturę medyczną, badania naukowe oraz uczestniczę w licznych szkoleniach po to, abyś mogła/mógł trafić do specjalisty, który będzie umiał rozwiązać Twój problem na wielu płaszczyznach. Podsumowując oferuję Tobie ponad 14 lat nauki praktycznej, 7 lat praktyki w gabinecie oraz ponad 60 szkoleń i kursów tematycznych. Należę do tych szczęśliwych ludzi, którzy ze swojej pasji uczynili życie zawodowe. Praca z drugim człowiekiem stanowi zawsze dla mnie nowe wyzwanie i wspaniałą przygodę.

Posiadam wieloletnie doświadczenie praktyczne pomagając podopiecznym schudnąć oraz poprawić stan zdrowia. Wyznaję holistyczne podejście do człowieka, uważam, że żywienie oraz styl życia stanowi fundament naszego zdrowia fizycznego oraz psychicznego. W swojej codziennej pracy optymalizuję zdrowie oraz zwiększam efektywność osobistą podopiecznych wykorzystując w praktyczny sposób najnowsze odkrycia naukowe z dziedzin takich jak neurobiologia, epigenetyka, psychologia zmiany, psychologia osiągnięć, immunologia, endokrynologia. Jestem zdania, że kluczowy w procesie życiowych przemian ważny jest warsztat psychologa z doświadczeniem praktycznym. Uważam również, że bez studiów nie jest możliwe bycie dobrym i skutecznym dietetykiem, ponieważ każdy organizm jest inny i ma różne potrzeby żywieniowe a na kursie weekendowym nie ma możliwości się tego nauczyć. Niestety w socjal mediach jest plaga pseudo dietetyków, blogerów, którzy mianują się często specjalistami po jednym kursie internetowym. Twoje zdrowie jest najcenniejsze i nie można narażać go na porady czerpane z forów internetowych, dlatego musisz wybrać mądrze. 

Jestem konkretny i nie owijam makaronu na uszy. Szczerze wskazuję błędy w żywieniu i stylu życia. Podczas konsultacji powiem otwarcie, gdzie widzę problem (nawet jak prawda zaboli) gdyż tylko przy otwartym umyśle i zdiagnozowaniu błędów będziemy mogli odnieść sukces.

Plany żywieniowe układam tak, żeby można było je powtarzać przez dłuższy okres a także z możliwością powtarzania konkretnego dania kilka dni z rzędu i zamieniać je do woli, ponieważ wiem, co to znaczy nie mieć czasu na gotowanie. Jadłospisy zbilansowane pod konkretną osobę i jednostki chorobowe, ja nie korzystam z szablonów, do każdego planu wkładam wiele pracy i ogromną ilość czasu. Zależy mi, aby plany były wskazówką jak komponować posiłki, a niżeli gotową książką kucharską do biegania z wagą po kuchni. Staram się, aby posiłki były proste, smaczne i na tyle treściwe, żeby nie chodzić głodnym.

Specjalizuje się w problemach żywieniowych od strony emocjonalnej (kompulsywne jedzenie, uzależnienie od słodyczy, anoreksja, bulimia) a także w chorobach autoimmunologicznych ( Haszimoto, celiakia, niedoczynność tarczycy i inne) oraz problemach układu pokarmowego (refluks, SIBO, IBS i inne) Styl żywienia, który preferuję to LCHF (niskowęglowodanowy), bliżej mi do 3 posiłków oraz postu przerywanego (IF) a niżeli 5ciu posiłków i zajadanie się węglowodanami. 

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mojego cudownego świata jakim jest dietetyka :-)

Mariusz Lorenc

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, a my powiadomimy Cię automatycznie o nowościach.