MENU
Jesteś tutaj: Oferta Trening Trening odchudzający

Trening odchudzający

Czym jest trening odchudzający i dla kogo jest przeznaczony?

 Trening odchudzający ma pomóc wszystkim tym, którzy na co dzień zmagają się z nadwagą. Zakłada on stopniowe, lecz sukcesywne spalanie tkanki tłuszczowej. W przypadku tego rodzaju treningu nie należy się spodziewać natychmiastowej przemiany, a należy go wykonywać w bardzo kontrolowany sposób. Jeżeli nie zastosujemy się do tej metody, a będziemy chcieli przyspieszyć ten proces, to możemy się spotkać, z tym że po zakończeniu ćwiczeń znów wrócimy do dawanej wagi.

 

Jakie ćwiczenia wykonujemy przy treningu odchudzającym?

Plan treningowy opiera się głównie na ćwiczeniach siłowych połączonych z ćwiczeniami aerobowymi. Skupiają się na nieco dłuższych niż standardowe sesjach kardio, które powinny trwać dłużej niż 20-30 minut, aby organizm zaczął spalać tkankę tłuszczową. Kluczowa jest też regularność, która przyzwyczaja nasz metabolizm, do innego trybu pracy. Ta systematyczność właśnie prowadzi do tego, że ćwiczenia dadzą stały efekt, bez efektu jojo.

 

W przypadku wybrania treningu odchudzającego dodatkowo musimy liczyć się z trzymaniem się odpowiedniej diety, tj. z odpowiednim deficytem kalorycznym. Nie są to głodówki, lecz kontrolowane, małe niedobory względem naszego zapotrzebowania. Dodatkowym czynnikiem, do omówienia przed przystąpieniem do ćwiczeń jest dobranie odpowiedniej suplementacji, która będzie wspomagać cały proces naszej przemiany.

Jakie korzyści niesie za sobą trening odchudzający?

 Głównie walczy z otyłością, która może prowadzić do wielu chorób, trudnych do wyleczenia, gdy staną się bardziej zaawansowane. Największe zagrożenia z nadmiaru tkanki tłuszczowej, to głównie choroby serca, cukrzyca i miażdżyca. Dodatkowo kobiety mogą doświadczać z tego powodu nieregularnych cyklów miesiączkowych.

Nadwaga potrafi również nie tylko atakować nasz organizm, ale również naszą psychikę. Brak akceptacji do samego siebie oraz ciągłe uczucie zmęczenia potrafi doprowadzić do depresji. Bardzo często, poza standardowym treningiem i dietą radzimy skorzystać z naszych porad psychodietetycznych, w przypadku, gdy te problemy się pojawiają.

Potrzebujesz porady odnośnie treningu?

Przejdź do konsultacji

Zobacz opcje treningów

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, a my powiadomimy Cię automatycznie o nowościach.