MENU
Jesteś tutaj: Oferta Trening Trening taśmy TRX

Trening taśmy TRX

Czym jest trening z taśmami TRX i dla kogo jest przeznaczony?

Taśmy TRX pozwalają nam na trening w podwieszeniu, wykorzystując ciężar własnego ciała. Taki sposób ćwiczeń charakteryzuje się głównie tym, że angażujemy większość mięśni jednocześnie podczas jednego ćwiczenia. Głównym celem jest poprawienie ogólnej kondycji oraz sprawności mięśni.

Tak jak każdy trening, ten też należy poprzedzić intensywną rozgrzewką, która w tym przypadku powinna obejmować wszystkie partie mięśni oraz należy zwrócić uwagę na stawy, które również będziemy ćwiczyć podczas zmagań z taśmami TRX. Trening jest bardzo prosty, dzięki czemu każdy będzie mógł z niego korzystać, bez względu na to, jak długo już ćwiczy, czy chociażby wiek.

Jakie ćwiczenia możemy wykonywać dzięki taśmom TRX?

Standardowe ćwiczenia na taśmach TRX skupiają się głównie na pompkach, przysiadach i podciąganiu, lecz można też znaleźć wiele ćwiczeń, które angażują także mięśnie nóg.

Trzyma się je za uchwyty, a następnie podwiesza się lub wkłada w nie stopu. Fakt, że ćwiczenia są wykonywane w powietrzu, sprawia, że oprócz ćwiczenia siły i wytrzymałości poprawiamy naszą stabilizację i równowagę. Efekty, jakie uzyskujemy, są podobne do tych, co w treningu funkcjonalnym. Angażujemy również duże partie mięśni oraz dodatkowo mięśnie dna miednicy.

Jakie korzyści niesie za sobą trening z taśmami TRX?

Po pierwsze ćwiczenia na taśmach TRX można w bardzo prosty sposób dostosować, dla każdego, bez względu czy jest on początkujący, czy trenowanie zajmuje się od lat. Nie potrzebujemy dodatkowego obciążenia — wystarczają same taśmy i nasz ciężar.

Dają one możliwość wykonywania dość sporej liczby ćwiczeń, wykorzystując tak naprawdę tylko jeden sprzęt. Ich uniwersalność powoduje, że możemy w ten sposób urozmaicić niemalże każdy inny trening — zarówno ten na zwiększenie masy mięśniowej, czy trening funkcjonalny.

Potrzebujesz porady odnośnie treningu?

Przejdź do konsultacji

Zobacz opcje treningów

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, a my powiadomimy Cię automatycznie o nowościach.