MENU
Jesteś tutaj: Oferta Trening Trening na masę

Trening Kulturystyczny

Czym jest trening na masę i dla kogo jest przeznaczony?

 Trening, który ma skutecznie zwiększyć masę mięśniową, opiera się głównie na ćwiczeniach siłowych. Wykorzystuje się do nich wolne ciężary, a także różnego rodzaju bardziej skomplikowane sprzęty.

Masa mięśniowa buduje się wtedy, gdy doprowadzamy do bardzo intensywnego wysiłku. Włókna mięśniowe uszkadzają się, a następnie regenerują i zwiększają swoją masę. Plan treningowy zawiera wszystkie najbardziej efektywne ćwiczenia, które pozwalają uzyskać ten efekt w jak najkrótszym czasie.

 

Jakie ćwiczenia stosuje się przy treningu na masę?

Ćwiczenia, które na w tym pomogą, w głównej mierze opierają się na te z wykorzystaniem obciążenia. Jednocześnie nie możemy zapominać o ćwiczeniach nóg, czy mniejszych partii mięśniowych. Cały przebieg ćwiczeń opiera się na odpowiednio dobranej ilości powtórzeń do ciężaru, z jakim się zmagamy. Zazwyczaj jest to niewiele serii i powtórzeń, przy zachowaniu dużego obciążenia.

 

Podczas budowania masy mięśniowej musimy również bardzo dużo uwagi poświęcić na przygotowanie odpowiedniej diety i suplementacji. Mięśnie to rozrostu potrzebują odpowiedniej ilości białka, którą powinniśmy w jak największych ilościach dostarczać z pożywienia, a niedobory uzupełniać odżywkami białkowymi. Niezbędne jest też czuwanie nad poziomem witamin i minerałów w naszym organizmie, które również warunkują cały proces. Dodatkowo musimy zadbać o odpowiednie nawodnienie i sen podczas całego cyklu ćwiczeń.

Jakie korzyści niesie za sobą trening na masę?

 Wraz z regularnym przybieraniu masy mięśniowej pozbywamy się zbędnej tkanki tłuszczowej. Dieta, która towarzyszy całemu procesowi również korzystnie wpływa na nasze zdrowie, a sam ruch, jakim są te ćwiczenia, dodatkowo wzmacnia całe nasze ciało. Każda forma angażowania naszego organizmu w zdrowy wysiłek będzie też wspomagać nasz układ oddechowy, jak i krwionośny. Poprawa wyglądu naszej sylwetki przełoży się również na nasze samopoczucie lub wręcz będzie lekarstwem, gdy nie akceptujemy tego, w jakiej formie aktualnie się znajdujemy.

Potrzebujesz porady odnośnie treningu?

Przejdź do konsultacji

Zobacz opcje treningów

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, a my powiadomimy Cię automatycznie o nowościach.