MENU
Jesteś tutaj: Oferta Trening Trening kettlebells

Trening kettlebells

Kettlebells to żeliwne odważniki w kształcie kuli, zakończone uchwytem. Przy ich pomocy możemy wykonać wiele ćwiczeń siłowych, które będą angażować zarówno małe, jak i duże partie mięśni. Mogą być pomocne również przy treningu funkcjonalnym, gdyż ćwiczenia na nich nie tylko ograniczają się do tych, które pomagają wyłącznie w budowaniu masy mięśniowej. Jak przy każdym rodzaju treningu, przed jego zaczęciem należy przeprowadzić rozgrzewkę, uwzględniając przy tym nasze stawy. Większość ćwiczeń jest prosta, bez obaw może z nich korzystać każdy — również osoby starsze.

 

Jakie ćwiczenia wykonujemy przy użyciu Kettlebells?

Kettlebells sprawdzą się w tych, ćwiczeniach, gdzie standardowo używamy obciążenia. Korzystając z nich, w treningu, w który normalnie opiera się na hantlach, możemy polepszyć rezultat naszych zmagań. Dzięki nim rozwiniemy biceps, triceps, barki, ale również mogą posłużyć jako obciążenie w przysiadach, oraz innych ćwiczeniach na nogi. Przez wzgląd na specyfikę treningu, zaczyna się od bardzo małego obciążenia, który stopniowo zwiększamy. Powodem jest to, że przy pracy z Kettlebells powinno się zwrócić uwagę głównie na technikę. Jeżeli jednak nastawiamy się na intensywny trening siłowy, to również mamy do dyspozycji bardzo dużo ćwiczeń, które skupiają się na zwiększenie masy mięśniowej.

Jakie korzyści niesie za sobą trening Kettlebells?

Najbardziej popularne ćwiczenia pomagają nam ze stabilizacją oraz równowagą, jednocześnie mogą być lekarstwem, gdy mamy problemem z bólem pleców.

Tak jak każdy trening, ten też wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Poprawia kondycję, wytrzymałość oraz również nasze samopoczucie. Może być również odskocznią od standardowych ćwiczeń, gdy będziemy znużeni podstawowym planem treningowym. Sprawdza się zarówno w treningach mających na celu zwiększenie masy mięśniowej, jak i treningu funkcjonalnym.

Potrzebujesz porady odnośnie treningu?

Przejdź do konsultacji

Zobacz opcje treningów

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, a my powiadomimy Cię automatycznie o nowościach.