MENU
Jesteś tutaj: Oferta Trening Trening crossfit

Trening crossfit

Czym jest trening crossfit i dla kogo jest przeznaczony?

Trening crossfit cechuje to, że jest to krótki, intensywny trening, który jest jednocześnie bardzo wszechstronny. Wykonujemy w nim zarówno ćwiczenia, które pomogą nam regulować nasz metabolizm oraz takie, które zwiększą naszą masę mięśniową, poprawią równowagę oraz kondycję. Dzięki nim zauważymy nie tylko wzrost siły, ale również gibkości, szybkości i zwinności. Sporą zaletą crossfitu jest to, że możemy ułożyć bardzo dużo zestawów ćwiczeń, dzięki czemu nasz trening nie będzie nudny i powtarzalny.

Kolejną rzeczą, która stoi za wybraniem crossfitu jest fakt, że efekty są widoczne bardzo szybko, a w szczególności, gdy połączymy ćwiczenia z odpowiednią dietą. Już po miesiącu zauważymy poprawę naszej sprawności fizycznej, jak i przełoży się to na nasz wygląd. Mowa tu oczywiście o regularnych i skrupulatnych treningach.

 

Jakie ćwiczenia wykonujemy podczas treningu Crossfit?

W crossfit ćwiczenia wykonujemy w obwodach — z krótką przerwą pomiędzy nimi. Na przykład zaczynamy od podciągnięć, następnie od razu robimy pompki, przysiady i ćwiczenia z hantlami. Po wykonaniu takiej serii różnych ćwiczeń mamy przerwę i wracamy powtarzać taką serię. Z czasem stosujemy skalowanie — zwiększamy ciężary i intensywność, a do tego możemy dołożyć też coraz to częstsze treningi, choć standardowo zaleca się dwa lub trzy w tygodniu. Z racji tego, że dobór intensywności ćwiczeń przy ćwiczeniach crossfit może doprowadzić do szybkiego przeciążenia organizmu, to warto dokładnie omówić taki trening z trenerem personalnym. Nie wolno również zapominać o dokładnej rozgrzewce, aby uniknąć kontuzji.

Jakie korzyści niesie za sobą trening crossfit?

 Przede wszystkim to, że równomiernie ćwiczymy całe ciało, wzmacniając wszystkie mięśnie i stawy, a także naszą siłę i kondycję, co odczujemy podczas codziennych czynności. Mnogość ćwiczeń pozwala nam dostosować je do siebie, a także modyfikować bardzo często plan treningowy. Dodatkowo treningi są szybkie, więc jeśli jesteś jedną z tych osób, które mają mało czasu na wszystko, to będzie to idealny wybór.

Potrzebujesz porady odnośnie treningu?

Przejdź do konsultacji

Zobacz opcje treningów

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, a my powiadomimy Cię automatycznie o nowościach.