MENU
Jesteś tutaj: Oferta Konsultacje Konsultacja dietetyczna

Konsultacja dietetyczna

Jakie zadanie ma dietetyk i dla kogo będzie odpowiedni?

Wiele osób zaczyna swoją przygodę z treningiem, układając jego plan. Następnie mijają ciężkie tygodnie wyrzeczeń i pracy, a efektem tego jest minimalna zmiana. Jest to moment, w którym ludzie się poddają, nie szukają przyczyn i wracają do starych nawyków. Najczęstszą przyczyną jest właśnie nieodpowiednia dieta, która jest kluczowa w osiągnięciu celu, jakim jest wymarzona sylwetka. Dziś już wiemy, że odpowiedni posiłek nie wspomaga, a definiuje tempo naszego rozwoju.

 Istotną rolą każdego dietetyka jest rozpoznanie i wywiad, który określi jaki sposób żywienia będzie odpowiedni. Pod uwagę bierze się wiele czynników. Mowa tu o indywidualnych cechach organizmu, analizujemy skład ciała i badania laboratoryjne pod kątem istniejących schorzeń lub tych, o których do tej pory nie wiedzieliśmy. Dietetyka bada również nasze zachowania i przyzwyczajenia — pory dnia, w których spożywamy nasze posiłki lub nawet to, czy organizujemy sobie czas, by zjeść spokojnie, czy robimy to w biegu.

 

W jaki sposób dietetyk pomaga?

 Dobry dietetyk powinien przygotować plan żywienia na podstawie wszystkich istotnych czynników, a następnie dopasować dietę do naszego stylu życia. Musi szukać kompromisów, na przykład w sytuacji konieczności stosowania złożonej diety, a brakiem czasu, wynikającym z natłoku pracy, czy innych obowiązków. Nasze menu musi też zakładać określony budżet, który nie okaże się wielokrotnie większy od tego, z którym radziliśmy sobie do tej pory. W skrócie — działa kompleksowo w sprawie żywienia, podchodząc do każdego człowieka indywidualnie.

 Każda osoba jest inna — potrzebuje nie tylko dobrze dobranej diety, ale również suplementacji. Czasem zdarza się też, że problemy z nawykami żywieniowymi łączą się z brakiem motywacji, natrętnymi myślami o niepowodzeniu, które staramy się zwalczać, na konsultacjach psychodietetycznych.

 

Jak przebiega praca z dietetykiem?

Pierwsza konsultacja dietetyczna opiera się o szczegółowy wywiad, ankietę, którą wypełniamy i odsyłamy, jeśli korzystamy z dietetyka online. Do tego załączamy wyniki badań, które zostają nam zlecone. Na tym etapie konsultowany jest pierwszy jadłospis oraz to, czy i jaka będzie stosowana suplementacja diety. W trakcie trwania cyklu ćwiczeń powtarzane są wizyty w celu kontroli i modyfikacji wdrażanych już nawyków żywieniowych.

Potrzebujesz skonsultować się z dietetykiem klinicznym? Zapraszam do konsultacji 

Przejdź do konsultacji

Zobacz moje diety gotowe

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, a my powiadomimy Cię automatycznie o nowościach.